Multikredyt

Zdolność kredytowa
sprawdź, jak wysoki kredyt możesz uzyskać

Umów kontakt z Ekspertem

Co to jest zdolność kredytowa
i co na nią wpływa?

Zdolność kredytowa to jedno z podstawowych pojęć funkcjonujących na rynku finansowym. Zdolność kredytowa jest wyliczana i analizowana przez banki w procesie pozyskiwania kredytu lub pożyczki. Większość klientów banku spotkała się już z terminem zdolność kredytowa, jednak nie do końca wszyscy zdają sobie sprawę, czym dokładnie jest. Postaramy się przybliżyć zagadnienia związane ze zdolnością kredytową. 

Dowiedz się więcej
co to jest zdolnosc kredytowa

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Sprawdziłeś swoją zdolność kredytową i doszedłeś do wniosku, że nie jest wystarczająca do zrealizowania celu, jaki sobie założyłeś. Zależy ci na większym kredycie i zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby poprawić swoją zdolność kredytową. Przedstawimy Ci zatem kilka metod, które pozwolą Ci na zwiększenie Twojej zdolności kredytowej.

Dowiedz się więcej
jak zwiekszyc zdolnosc kredytowa

Wkład własny 2023 (minimalny) - co może być wkładem własnym?

Kredyty hipoteczne w roku 2023 cieszą się rekordową popularnością. Warto jednak wiedzieć, że uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest tak proste, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka.

Dowiedz się więcej
wklad-wlasny wklad-wlasny

Oto Twoja zdolność kredytowa

Twoja zdolność kredytowa zależy w głównej mierze od miesięcznego bilansu oraz okresu kredytowania

Twoje dochody są zbyt niskie aby osiągnąć zdolność kredytową

Kredyt na 30 lat 315 000 PLN
Kredyt na 15 lat 215 000 PLN
Badanie zdolności kredytowej z ekspertem

Jak obliczyć zdolność kredytową?

Chcesz obiegać się o kredyt? Zapewne już wiesz, że musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową? Jednak skąd masz wiedzieć, że Twoja zdolność kredytowa jest odpowiednia i masz szanse na otrzymanie kredytu? Wyliczenie zdolności kredytowej na własną rękę nie jest łatwe. Jednak masz do dyspozycji ogólnodostępne narzędzia finansowe. Jednym z nich jest kalkulator zdolności kredytowej.

Dowiedz się więcej
jak-obliczyc-zdolnosc-kredytowa

Co to jest scoring kredytowy?

Cel analizy cech każdego klienta kredytowego ma jeden, podstawowy cel. Jest nim sprawdzenie wiarygodności finansowej kredytobiorcy. W terminologii bankowej taka analiza jest nazywana oceną scoringową i polega na sprawdzeniu statusu finansowego, prywatnego i zawodowego kredytobiorcy.

Dowiedz się więcej
Co to jest scoring kredytowy Co to jest scoring kredytowy

lle trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne od wielu lat są najpopularniejszymi zobowiązaniami, które zaciąga coraz więcej Polaków. Aby bank udzielił nam takiego wsparcia, należy spełnić określone warunki. Przede wszystkim musimy mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową, na którą wpływa wiele czynników, np. wysokość i źródło dochodów. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny w 2021 roku?

Dowiedz się więcej
lle trzeba zarabiac zeby dostac kredyt hipoteczny

Badanie zdolności kredytowej z ekspertem

Sprawdź, jaka jest Twoja zdolność kredytowa z ekspertem kredytowym z multikredyt.pl. Ekspert kredytowy podpowie Ci, w jaki sposób poprawić zdolność kredytową. Dowiesz się, jak zwiększyć ten istotny z punktu widzenia banku parametr, tak żeby otrzymać kwotę kredytu, na której Ci zależy.

Przygotowanie bilansu
finansów

Cras id mauris pharetra, feugiat odio malesuada, rhoncus odio. Pellentesque habitant morbi.

Porównanie ofert
banków

Cras id mauris pharetra, feugiat odio malesuada, rhoncus odio. Pellentesque habitant morbi.

Wybór najlepiej
dopasowanej oferty

Cras id mauris pharetra, feugiat odio malesuada, rhoncus odio. Pellentesque habitant morbi.

Skontaktuj się z ekspertem

Jak BIK wpływa na zdolność kredytową?

Aliquam sit amet est faucibus dolor malesuada convallis id sit amet sapien. Maecenas dignissim ipsum at nibh pharetra, et fermentum velit imperdiet. Vivamus vitae molestie dolor. Etiam est quam, ultricies eu lectus sed, consectetur tincidunt erat. Duis luctus, ipsum in porta hendrerit, libero est efficitur nibh, vitae efficitur felis nibh at neque.

Dowiedz się więcej
Jak BIK wplywa na zdolnosc kredytowa

Od czego zależy zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to najkrócej rzecz ujmując, maksymalna kwota, na jaką możemy liczyć, ubiegając się o kredyt. Bank podejmując decyzję o przyznaniu kredytu, analizuje najpierw naszą zdolność do terminowej spłaty raty kredytu. Bank musi być pewien, że klient da radę spłacić nie tylko kapitał kredytu, ale również naliczone odsetki. Jak to się odbywa? 

Dowiedz się więcej
Od czego zalezy zdolnosc kredytowa

Kalkulator kredytowy

mBank BNP Paribas ING Bank Śląski Pekao PKO Bank Polski Milenium Bank

Zamów dedykowaną kalkulację

Bezpłatnie przygotujemy wiarygodną kalkulację kredytową

Zobacz jak wiele
korzyści
możesz
zyskać podejmując
współpracę
z Multikredyt

Umów się na bezpłatne spotkanie

w naszym biurze | Twoim domu | telefoniczne | online

Dziękujemy za nawiązanie kontaktu

Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to tylko możliwe.

600+ Obsłużonych klientów

Liczba zadowolonych klientów, których
obsłużyliśmy w ciągu ostatnich 2 lat

12 Nagród i wyróżnień
14 mln Wolumen kredytów

Łaczna wartość kredytów uruchomionych
za naszym pośrednictwem

Pytania i odpowiedzi o zdolność kredytową

Blog kredytowy – porady kredytowe

Kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, kredyty konsolidacyjne, zdolność kredytowa, to zagadnienia, na których dobrze się znamy i potrafimy pisać o nich w przystępny sposób. Chcesz wiedzieć więcej?

Kredyt hipoteczny a rozdzielność majątkowa Kredyt hipoteczny a rozdzielność majątkowa
09 stycznia 2022

Kredyt hipoteczny a rozdzielność majątkowa

Wiele par o kredycie hipotecznym rozmawia jeszcze przed zawarciem związku małżeńskiego, mnóstwo ruch taki rozważa w następstwie planowania wspólnej przyszłości jako małżeństwo. Stan cywilny: zamężna / żonaty - jak to rzutuje na kredyt?

Pożyczka hipoteczna – kto może ją otrzymać? Pożyczka hipoteczna – kto może ją otrzymać?
15 października 2021

Pożyczka hipoteczna – kto może ją otrzymać?

Zgodnie z definicją jest to pożyczka pieniędzy, która jest udzielana pod zastaw nieruchomości. Oznacza to zatem, że z takiej pożyczki może skorzystać każdy, kto jest właścicielem określonej nieruchomości. Z kolei pozyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel.

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego
07 października 2021

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Dla wielu osób wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego to ważny cel, do którego dążymy przez wiele lat. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż myśl wieloletniego spłacania zobowiązania wobec banku dla nikogo nie jest pocieszająca. Z tego też powodu często warto decydować się na wcześniejszą spłatę zadłużenia. O czym jednak warto pamiętać? Czy wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego się opłaca?

Jak otrzymać kredyt hipoteczny  bez wkładu własnego w 2023? Jak otrzymać kredyt hipoteczny  bez wkładu własnego w 2023?
02 września 2021

Jak otrzymać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w 2023?

W dzisiejszych czasach nie każdy jest w stanie odłożyć odpowiednią sumę pieniędzy, która pozwoli na pokrycie minimalnego wkładu własnego do kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Banki wymagają posiadania odpowiednich środków pieniężnych przez wnioskodawców, które są swego rodzaju zabezpieczeniem tego typu inwestycji. Kalkulator kredytu hipotecznego, który jest ogólnodostępny online, pozwala na orientacyjne wyliczenie kosztów oraz sprawdzenie, w jakiej wysokości wkład własny będzie wymagany do uzyskania finansowania przez bank.

Rata równa czy rata malejąca, jaki warianty spłaty kredytu wybrać? Rata równa czy rata malejąca, jaki warianty spłaty kredytu wybrać?
08 lipca 2021

Rata równa czy rata malejąca, jaki warianty spłaty kredytu wybrać?

Jakie raty proponują obecnie banki? Lepiej wybrać raty stałe czy malejące? Jakie są różnice tych dwóch sposobów spłaty kredytu? Sprawdź, co się bardziej opłaca!

Koszty kredytu hipotecznego i koszty okołokredytowe Koszty kredytu hipotecznego i koszty okołokredytowe
01 lipca 2021

Koszty kredytu hipotecznego i koszty okołokredytowe

Kredyt hipoteczny jest to zobowiązanie zaciągane na wiele lat, które na bardzo długi okres obciążą nasz budżet domowy. Jakie są rzeczywiste koszty kredyty? Co to jest oprocentowanie kredyty, a co to są koszty pozabankowe przy kredycie?

Kredyt hipoteczny na zakup działki Kredyt hipoteczny na zakup działki
10 czerwca 2021

Kredyt hipoteczny na zakup działki

Jak jednak sfinansować całą inwestycję obejmującą kupno działki i budowę domu? Czy kredyt hipoteczny to dobre rozwiązanie? Wystarczy zapoznać się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się, jak otrzymać kredyt na zakup działki budowlanej i spełnić swoje marzenia o nowym domu.

Kredyt hipoteczny na budowę domu Kredyt hipoteczny na budowę domu
10 czerwca 2021

Kredyt hipoteczny na budowę domu

Budowa domu związana jest z bardzo dużym nakładem finansowym. Niewiele osób buduje obecnie dom za gotówkę, wymaga to dłuższego czasu, aby zgromadzić odpowiedni kapitał. Dlatego tez decydujemy się wcześniej na dodatkowe wsparcie ze strony banku, które przyśpieszy ten proces.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy lub pożyczkę? Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
10 czerwca 2021

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Nagle pojawiające się wydatki sprawiają, że ważne jest dla nas jak najszybsze uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych. W takiej sytuacji sięgamy po produkty bankowe, które gwarantują możliwie najszybsze dostarczenie niezbędnych funduszy.

Opinie naszych klientów

Badanie zdolności kredytowej
z Multikredyt.pl

Oceń nas!

4,9 (4769 ocen)