Multikredyt

Kalkulator zdolności kredytowej
kredyt hipoteczny

Oblicz, ile wynosi Twoja zdolność kredytowa i sprawdź,
w jakich bankach znajdują się najkorzystniejsze warunki kredytowe.

Umów kontakt z Ekspertem

Oto Twoja zdolność kredytowa

Twoja zdolność kredytowa zależy w głównej mierze od miesięcznego bilansu oraz okresu kredytowania

Twoje dochody są zbyt niskie aby osiągnąć zdolność kredytową

Kredyt na 30 lat 315 000 PLN
Kredyt na 15 lat 215 000 PLN
Badanie zdolności kredytowej z ekspertem

Zobacz jak wiele
korzyści
możesz
zyskać podejmując
współpracę
z Multikredyt

Umów się na bezpłatne spotkanie

w naszym biurze | Twoim domu | telefoniczne | online

Dziękujemy za nawiązanie kontaktu

Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to tylko możliwe.

600+ Obsłużonych klientów

Liczba zadowolonych klientów, których
obsłużyliśmy w ciągu ostatnich 2 lat

12 Nagród i wyróżnień
14 mln Wolumen kredytów

Łączna wartość kredytów uruchomionych
za naszym pośrednictwem

Co to jest zdolność kredytowa
i co na nią wpływa?

Zdolność kredytowa to jedno z podstawowych pojęć funkcjonujących na rynku finansowym. Zdolność kredytowa jest wyliczana i analizowana przez banki w procesie pozyskiwania kredytu lub pożyczki. Większość klientów banku spotkała się już z terminem zdolność kredytowa, jednak nie do końca wszyscy zdają sobie sprawę, czym dokładnie jest. Postaramy się przybliżyć zagadnienia związane ze zdolnością kredytową.

Dowiedz się więcej
co-to-jest-zdolnosc-kredytowa co-to-jest-zdolnosc-kredytowa

Od czego zależy zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to najkrócej rzecz ujmując, maksymalna kwota, na jaką możemy liczyć, ubiegając się o kredyt. Bank podejmując decyzję o przyznaniu kredytu, analizuje najpierw naszą zdolność do terminowej spłaty raty kredytu. Bank musi być pewien, że klient da radę spłacić nie tylko kapitał kredytu, ale również naliczone odsetki. Jak to się odbywa? 

Dowiedz się więcej
od-czego-zalezy-zdolnosc-kredytowa od-czego-zalezy-zdolnosc-kredytowa

Co to jest scoring kredytowy?

Cel analizy cech każdego klienta kredytowego ma jeden, podstawowy cel. Jest nim sprawdzenie wiarygodności finansowej kredytobiorcy. W terminologii bankowej taka analiza jest nazywana oceną scoringową i polega na sprawdzeniu statusu finansowego, prywatnego i zawodowego kredytobiorcy.

Dowiedz się więcej
co-to-jest-scoring-kredytowy co-to-jest-scoring-kredytowy

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Sprawdziłeś swoją zdolność kredytową i doszedłeś do wniosku, że nie jest wystarczająca do zrealizowania celu, jaki sobie założyłeś. Zależy ci na większym kredycie i zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby poprawić swoją zdolność kredytową. Przedstawimy Ci zatem kilka metod, które pozwolą Ci na zwiększenie Twojej zdolności kredytowej.

Dowiedz się więcej
Jak zwiekszyc zdolnosc kredytowa Jak zwiekszyc zdolnosc kredytowa

Kalkulator kredytowy

mBank BNP Paribas ING Bank Śląski Pekao PKO Bank Polski Milenium Bank

Zamów dedykowaną kalkulację

Bezpłatnie przygotujemy wiarygodną kalkulację kredytową

Blog kredytowy – porady kredytowe

Kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, kredyty konsolidacyjne, zdolność kredytowa, to zagadnienia, na których dobrze się znamy i potrafimy pisać o nich w przystępny sposób. Chcesz wiedzieć więcej?

Kredyt hipoteczny a rozdzielność majątkowa Kredyt hipoteczny a rozdzielność majątkowa
09 stycznia 2022

Kredyt hipoteczny a rozdzielność majątkowa

Wiele par o kredycie hipotecznym rozmawia jeszcze przed zawarciem związku małżeńskiego, mnóstwo ruch taki rozważa w następstwie planowania wspólnej przyszłości jako małżeństwo. Stan cywilny: zamężna / żonaty - jak to rzutuje na kredyt?

Pożyczka hipoteczna – kto może ją otrzymać? Pożyczka hipoteczna – kto może ją otrzymać?
15 października 2021

Pożyczka hipoteczna – kto może ją otrzymać?

Zgodnie z definicją jest to pożyczka pieniędzy, która jest udzielana pod zastaw nieruchomości. Oznacza to zatem, że z takiej pożyczki może skorzystać każdy, kto jest właścicielem określonej nieruchomości. Z kolei pozyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel.

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego
07 października 2021

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Dla wielu osób wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego to ważny cel, do którego dążymy przez wiele lat. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż myśl wieloletniego spłacania zobowiązania wobec banku dla nikogo nie jest pocieszająca. Z tego też powodu często warto decydować się na wcześniejszą spłatę zadłużenia. O czym jednak warto pamiętać? Czy wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego się opłaca?

Jak otrzymać kredyt hipoteczny  bez wkładu własnego w 2023? Jak otrzymać kredyt hipoteczny  bez wkładu własnego w 2023?
02 września 2021

Jak otrzymać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w 2023?

W dzisiejszych czasach nie każdy jest w stanie odłożyć odpowiednią sumę pieniędzy, która pozwoli na pokrycie minimalnego wkładu własnego do kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Banki wymagają posiadania odpowiednich środków pieniężnych przez wnioskodawców, które są swego rodzaju zabezpieczeniem tego typu inwestycji. Kalkulator kredytu hipotecznego, który jest ogólnodostępny online, pozwala na orientacyjne wyliczenie kosztów oraz sprawdzenie, w jakiej wysokości wkład własny będzie wymagany do uzyskania finansowania przez bank.

Rata równa czy rata malejąca, jaki warianty spłaty kredytu wybrać? Rata równa czy rata malejąca, jaki warianty spłaty kredytu wybrać?
08 lipca 2021

Rata równa czy rata malejąca, jaki warianty spłaty kredytu wybrać?

Jakie raty proponują obecnie banki? Lepiej wybrać raty stałe czy malejące? Jakie są różnice tych dwóch sposobów spłaty kredytu? Sprawdź, co się bardziej opłaca!

Koszty kredytu hipotecznego i koszty okołokredytowe Koszty kredytu hipotecznego i koszty okołokredytowe
01 lipca 2021

Koszty kredytu hipotecznego i koszty okołokredytowe

Kredyt hipoteczny jest to zobowiązanie zaciągane na wiele lat, które na bardzo długi okres obciążą nasz budżet domowy. Jakie są rzeczywiste koszty kredyty? Co to jest oprocentowanie kredyty, a co to są koszty pozabankowe przy kredycie?

Kredyt hipoteczny na zakup działki Kredyt hipoteczny na zakup działki
10 czerwca 2021

Kredyt hipoteczny na zakup działki

Jak jednak sfinansować całą inwestycję obejmującą kupno działki i budowę domu? Czy kredyt hipoteczny to dobre rozwiązanie? Wystarczy zapoznać się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się, jak otrzymać kredyt na zakup działki budowlanej i spełnić swoje marzenia o nowym domu.

Kredyt hipoteczny na budowę domu Kredyt hipoteczny na budowę domu
10 czerwca 2021

Kredyt hipoteczny na budowę domu

Budowa domu związana jest z bardzo dużym nakładem finansowym. Niewiele osób buduje obecnie dom za gotówkę, wymaga to dłuższego czasu, aby zgromadzić odpowiedni kapitał. Dlatego tez decydujemy się wcześniej na dodatkowe wsparcie ze strony banku, które przyśpieszy ten proces.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy lub pożyczkę? Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
10 czerwca 2021

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Nagle pojawiające się wydatki sprawiają, że ważne jest dla nas jak najszybsze uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych. W takiej sytuacji sięgamy po produkty bankowe, które gwarantują możliwie najszybsze dostarczenie niezbędnych funduszy.

Kalkulator zdolności kredytowej 2021 – co to jest?

Zanim przejdziemy do opisu, który pomoże Ci samodzielnie wyliczyć zdolność kredytową, to zapoznamy Cię z pojęciem – kalkulator zdolności kredytowej. Kalkulator zdolności kredytowej to proste w obsłudze narzędzie, za pomocą którego sprawdzisz i zweryfikujesz swoją zdolność kredytową. Jak już wspomnieliśmy wyżej, wyliczenie zdolności kredytowej bez odpowiedniej wiedzy i narzędzi, jest w zasadzie niemożliwe. Dlatego zarówno banki jak i pośrednicy finansowi wyszli klientom naprzeciw i udostępnili na swoich stronach internetowych narzędzie, jakim jest kalkulator zdolności kredytowej online. Eksperci kredytowi z www.multikredyt.pl nie tylko udostępniają kalkulator zdolności, ale również zadbali o to, żeby był zrozumiały dla każdego klienta, prosty i łatwy w obsłudze. Co więcej? Na stronie www.multikredyt.pl znajdziesz kalkulator zdolności kredytowej dla kredytu gotówkowego oraz kalkulator zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego. Możesz sprawdzać swoją zdolność kredytową dla kilku rodzajów kredytu. Obsługa kalkulatora zdolności kredytowej jest naprawdę łatwa. Wystarczy, że wpiszesz kilka danych, takich jak Twój dochód czy kwota kredytu i od razu pojawi Ci się Twoja zdolność kredytowa, czyli maksymalna kwota, na jaką możesz liczyć w danym banku. Zajmie to tylko chwilę, żeby się dowiedzieć, jak wygląda Twoja zdolność kredytowa. W wynikach zaprezentuje się maksymalna kwota kredytu hipotecznego, jaką mogą zaoferować konkretne instytucje finansowe. Kalkulator zdolności kredytowej proponuje jednak dużo więcej. Dowiesz się również, jak kształtuje się oferta poszczególnych banków. W wyświetlonych ofertach pojawi się informacja na temat oprocentowania, RRSO, prowizji, wysokości raty i całkowitej kwoty do spłaty. Wyniki można dowolnie filtrować pod kątem tych parametrów, które są dla Ciebie najważniejsze.

Jak działa kalkulator zdolności kredytowej?

Kalkulator zdolności kredytowej, podobnie jak robią to analitycy bankowi, analizuje dane, które wpiszesz do formularza i przygotowuje dla Ciebie symulację Twojej zdolności kredytowej. Oczywiście bank bierze pod uwagę również Twój scoring kredytowy (ocena punktowa banku) oraz Twoją wiarygodność finansową na podstawie raportu z BIK.

Kalkulator zdolności kredytowej to bardzo wygodne narzędzie, które pomoże Ci przewidzieć, ile możesz otrzymać kredytu hipotecznego, a ile kredytu gotówkowego. Pomocne będą dane o dochodach, miesięczne zobowiązania i koszty, czy liczba osób w gospodarstwie domowym. Kiedy zdecydujesz się skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej na www.multikredyt.pl, to dowiesz się, na jaką maksymalną kwotę możesz liczyć w danym banku. Pozyskasz również informację o najkorzystniejszych ofertach i będziesz mógł je dopasować do swoich potrzeb. Kalkulator zdolności kredytowej znajdziesz również na stronach internetowych banków, np. na stronie PKO BP, ING Bank Śląski, Alior Bank itd. Korzystając z takiego kalkulatora kredytowego, nie dowiesz się jednak, jak wygląda oferta u konkurencji. Sprawdzisz jedynie swoją zdolność kredytową w danym banku.

Kalkulator zdolności kredytowej – co dokładnie można obliczyć?

Podstawą każdego kalkulatora zdolności kredytowej jest prostota obsługi. Kalkulator zdolności kredytowej powinien być zrozumiały dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kredytem. Co dokładnie można sprawdzić, gdy korzystasz z kalkulatora zdolności kredytowej? Po wpisaniu wybranych danych, które dotyczą Twoich dochodów i zobowiązań, a także parametrów kredytu, kalkulator zdolności kredytowej wygeneruje następujące informacje:

Będziesz mógł dowolnie filtrować i analizować dane, tak żeby wybrać najkorzystniejsze oferty kredytowe.

Jak samodzielnie obliczyć zdolność kredytową?

Przechodzimy teraz do sedna, czyli do samodzielnego wyliczania zdolności kredytowej. Dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej na www.multikredyt.pl możesz to zrobić w kilku prostych krokach! Kalkulator zdolności kredytowej to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą się dowiedzieć, jaką mają zdolność kredytową jeszcze przed złożeniem wniosku. Za pomocą kalkulatora sprawdzisz, na jaki kredyt Cię stać. Możesz to zrobić w komfortowych warunkach bez wychodzenia z domu. Wyniki otrzymasz od razu po wypełnieniu wybranych pól. W ciągu chwili rozwiejesz swoje wątpliwości dotyczące zdolności kredytowej.

Zacznij jednak od przygotowania niezbędnych informacji.

Jak już masz wszystkie dane związane z Twoją sytuacją finansową, przejdź do ostatniego etapu: • wybierz rodzaj zobowiązania, o jaki chcesz się ubiegać (kredyt gotówkowy, ratalny, hipoteczny itd.),

Wszystkie te informacje są niezbędne, do przeprowadzenia wstępnej oceny Twojej zdolności kredytowej. Po wpisaniu tych wszystkich danych pojawi Ci się informacja o maksymalnej kwocie kredytu, jaką możesz otrzymać w różnych bankach. Oprócz tego wygenerują Ci się rekomendowane oferty wraz z parametrami, które możesz dowolnie filtrować. Dowiesz się, jakie masz szanse na kredyt i na jaką kwotę możesz liczyć.

Jak już się zapewne zorientowałeś, mechanizm działania kalkulatora zdolności kredytowej jest bardzo prosty. Twoje zadanie polega na wpisaniu w odpowiednie pola kilku niezbędnych informacji, a kalkulator zdolności kredytowej na ich podstawie wyliczy Twoją zdolność kredytową. Im więcej parametrów podasz, tym dokładniejszy będzie wynik. Możesz również podać swoje dane kontaktowe, czyli imię, numer telefonu bądź e-mail, a ekspert kredytowy z www.multikredyt.pl, skontaktuje się z Tobą i pomoże Ci wybrać najlepszy kredyt.

Pamiętaj jednak, że wynik podany przez kalkulator zdolności kredytowej, ma jedynie charakter orientacyjny. Symulacja jest co prawda dość dokładna, ale bank może ostatecznie zaproponować Ci inną kwotę, bądź też warunki. Kalkulator zdolności kredytowej nie uwzględnia bowiem Twojej wiarygodności finansowej oraz scoringu. Bank oceni Twoją zdolność kredytową na podstawie złożonych dokumentów oraz raportów z BIK. Analiza bankowa będzie z pewnością dokładniejsza. W każdym banku możesz otrzymać inną kwotę, ponieważ procedura badania zdolności kredytowej jest inna w zależności od banku, czy innej instytucji finansowej. Banki różnią się również podejściem do ryzyka i podejściem do ewentualnych opóźnień w spłatach innych zobowiązań kredytowych.

Niezależnie jednak od polityki banków, kalkulator zdolności kredytowej pozwoli Ci zorientować się, na jaką kwotę kredytu możesz mniej więcej liczyć w obecnej sytuacji finansowej.

Jakich jeszcze obliczeń możesz dokonać z pomocą kalkulatora kredytowego? Możesz sprawdzać wysokość rat, w zależności od okresu kredytowania, oprocentowania i typu rat (wybierasz raty równe lub malejące). Dzięki temu łatwiej Ci będzie wnioskować o konkretną kwotę na wybrany przez Ciebie okres. Wydłużenie okresu kredytowania, większy wkład własny przy kredycie hipotecznym, przekłada się na niższą ratę kredytu i wzrost zdolności kredytowej.

Kalkulator zdolności kredytowej hipotecznej – jak dzięki niemu wybrać najlepszą ofertę kredytu?

Na podstawie podanych przez Ciebie parametrów kalkulator zdolności kredytowej ma pomóc Ci:

Korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej www.multikredyt.pl, możesz w prosty i szybki sposób przeanalizować oferty kredytów i wybrać te najlepszą. Po dokonaniu obliczeń kalkulator zdolności kredytowej wygeneruje listę ofert, które możesz filtrować przy pomocy takich parametrów, jak: oprocentowanie, RRSO, prowizja, kwota do spłaty oraz wysokość miesięcznej raty. Sam zdecyduj, który element kredytu jest dla Ciebie najważniejszy i wybierz najkorzystniejszą opcję dla siebie. Takie same informacje możesz uzyskać, udając się do placówki lub wysyłając formularz kontaktowy, jeśli interesuje Cię również bezpośredni kontakt z ekspertem kredytowym lub z doradcą w banku.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej?

Po pierwsze dowiadujesz się, jak wygląda Twoja zdolność kredytowa i o jaką kwotę możesz się starać. Możesz wtedy dokładniej zaplanować swoje plany finansowe i wydatki. Kiedy korzystasz z kalkulatora zdolności kredytowej, łatwiej będzie Ci znaleźć ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Kalkulator zdolności kredytowej służy nie tylko wyliczaniu zdolności kredytowej, ale również ułatwia wyszukiwanie najlepszych ofert. W kilka minut otrzymujesz listę banków wraz z dokładnie opisaną ofertą.

Kalkulator zdolności kredytowej pozwala ci zaoszczędzić na czasie. Wyliczeń możesz dokonać nawet z domu i nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut. Przeglądasz tylko te oferty, które nie tylko odpowiadają Twoim potrzebom, ale też są w zasięgu Twoich możliwości finansowych. Możesz teraz na spokojnie zaplanować kolejne kroki.

Jeżeli masz więcej pytań dotyczących zdolności kredytowej, to zapraszamy do kontaktu z ekspertami kredytowymi z www.multikredyt.pl. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy w znalezieniu najlepszych ofert finansowych dla Ciebie. Zapraszamy!

Kalkulator zdolności kredytowej
Multikredyt.pl

Oceń nas!

4,8 (3216 ocen)