Multikredyt

Kredyt hipoteczny Wrocław
na dom, mieszkanie, działkę

Posiadamy wieloletnie relacje z bankami, dzięki czemu potrafimy uzyskać najlepsze warunki!

Umów kontakt z Ekspertem

Kredyt hipoteczny krok po kroku

Jeżeli już zdecydowałeś się na zakup nieruchomości korzystając z opcji kredytu hipotecznego, to czeka Ciebie teraz duże wyzwanie organizacyjne. Należy pamiętać, iż dla banku jesteśmy potencjalnym ryzykiem, oprocentowanie kredytów hipotecznym jest stosunkowo niskie w porównaniu do innych źródeł finansowania, więc bank tym bardziej będzie chciał swoje ryzyko jak najbardziej ograniczyć. 

Dowiedz się więcej
Kredyt hipoteczny krok po kroku Kredyt hipoteczny krok po kroku

Wkład własny 2022 (minimalny) - co może być wkładem własnym?

Kredyty hipoteczne w roku 20212 cieszą się rekordową popularnością ze względu na niskie oprocentowanie, co przekłada się na pomniejszone koszty całego przedsięwzięcia. Warto jednak wiedzieć, że uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest tak proste, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. 

Dowiedz się więcej
wklad wlasny wklad wlasny

lle trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne od wielu lat są najpopularniejszymi zobowiązaniami, które zaciąga coraz więcej Polaków. Aby bank udzielił nam takiego wsparcia, należy spełnić określone warunki. Przede wszystkim musimy mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową, na którą wpływa wiele czynników, np. wysokość i źródło dochodów. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny w 2021 roku?

Dowiedz się więcej
lle trzeba zarabiac zeby dostac kredyt hipoteczny lle trzeba zarabiac zeby dostac kredyt hipoteczny
mBank BNP Paribas ING Bank Śląski Pekao PKO Bank Polski Milenium Bank

Porównanie ofert kredytu hipotecznego
w najpopularniejszych bankach

Ranking kredytów hipotecznych

Przykład reprezentatywny
Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. MultiKredyt nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych powyżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Najniższa rata
Twojego kredytu:

Bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie
dopasowaną kalkulację

1 890 PLN Zamów dedykowaną kalkulację

Zobacz jak wiele
korzyści
możesz
zyskać podejmując
współpracę
z Multikredyt

Umów się na bezpłatne spotkanie

w naszym biurze | Twoim domu | telefoniczne | online

Dziękujemy za nawiązanie kontaktu

Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to tylko możliwe.

600+ Obsłużonych klientów

Liczba zadowolonych klientów, których
obsłużyliśmy w ciągu ostatnich 2 lat

12 Nagród i wyróżnień
14 mln Wolumen kredytów

Łączna wartość kredytów uruchomionych
za naszym pośrednictwem

Poradnik kredytu hipotecznego

Kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, kredyty konsolidacyjne, zdolność kredytowa, to zagadnienia, na których dobrze się znamy i potrafimy pisać o nich w przystępny sposób. Chcesz wiedzieć więcej?

Kredyt hipoteczny a rozdzielność majątkowa Kredyt hipoteczny a rozdzielność majątkowa
09 stycznia 2022

Kredyt hipoteczny a rozdzielność majątkowa

Wiele par o kredycie hipotecznym rozmawia jeszcze przed zawarciem związku małżeńskiego, mnóstwo ruch taki rozważa w następstwie planowania wspólnej przyszłości jako małżeństwo. Stan cywilny: zamężna / żonaty - jak to rzutuje na kredyt?

Pożyczka hipoteczna – kto może ją otrzymać? Pożyczka hipoteczna – kto może ją otrzymać?
15 października 2021

Pożyczka hipoteczna – kto może ją otrzymać?

Zgodnie z definicją jest to pożyczka pieniędzy, która jest udzielana pod zastaw nieruchomości. Oznacza to zatem, że z takiej pożyczki może skorzystać każdy, kto jest właścicielem określonej nieruchomości. Z kolei pozyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel.

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego
07 października 2021

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Dla wielu osób wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego to ważny cel, do którego dążymy przez wiele lat. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż myśl wieloletniego spłacania zobowiązania wobec banku dla nikogo nie jest pocieszająca. Z tego też powodu często warto decydować się na wcześniejszą spłatę zadłużenia. O czym jednak warto pamiętać? Czy wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego się opłaca?

Jak otrzymać kredyt hipoteczny  bez wkładu własnego w 2023? Jak otrzymać kredyt hipoteczny  bez wkładu własnego w 2023?
02 września 2021

Jak otrzymać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w 2023?

W dzisiejszych czasach nie każdy jest w stanie odłożyć odpowiednią sumę pieniędzy, która pozwoli na pokrycie minimalnego wkładu własnego do kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Banki wymagają posiadania odpowiednich środków pieniężnych przez wnioskodawców, które są swego rodzaju zabezpieczeniem tego typu inwestycji. Kalkulator kredytu hipotecznego, który jest ogólnodostępny online, pozwala na orientacyjne wyliczenie kosztów oraz sprawdzenie, w jakiej wysokości wkład własny będzie wymagany do uzyskania finansowania przez bank.

Rata równa czy rata malejąca, jaki warianty spłaty kredytu wybrać? Rata równa czy rata malejąca, jaki warianty spłaty kredytu wybrać?
08 lipca 2021

Rata równa czy rata malejąca, jaki warianty spłaty kredytu wybrać?

Jakie raty proponują obecnie banki? Lepiej wybrać raty stałe czy malejące? Jakie są różnice tych dwóch sposobów spłaty kredytu? Sprawdź, co się bardziej opłaca!

Koszty kredytu hipotecznego i koszty okołokredytowe Koszty kredytu hipotecznego i koszty okołokredytowe
01 lipca 2021

Koszty kredytu hipotecznego i koszty okołokredytowe

Kredyt hipoteczny jest to zobowiązanie zaciągane na wiele lat, które na bardzo długi okres obciążą nasz budżet domowy. Jakie są rzeczywiste koszty kredyty? Co to jest oprocentowanie kredyty, a co to są koszty pozabankowe przy kredycie?

Kredyt hipoteczny na zakup działki Kredyt hipoteczny na zakup działki
10 czerwca 2021

Kredyt hipoteczny na zakup działki

Jak jednak sfinansować całą inwestycję obejmującą kupno działki i budowę domu? Czy kredyt hipoteczny to dobre rozwiązanie? Wystarczy zapoznać się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się, jak otrzymać kredyt na zakup działki budowlanej i spełnić swoje marzenia o nowym domu.

Kredyt hipoteczny na budowę domu Kredyt hipoteczny na budowę domu
10 czerwca 2021

Kredyt hipoteczny na budowę domu

Budowa domu związana jest z bardzo dużym nakładem finansowym. Niewiele osób buduje obecnie dom za gotówkę, wymaga to dłuższego czasu, aby zgromadzić odpowiedni kapitał. Dlatego tez decydujemy się wcześniej na dodatkowe wsparcie ze strony banku, które przyśpieszy ten proces.

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny - poznaj różnice Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny - poznaj różnice
09 czerwca 2021

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny - poznaj różnice

Pożyczka hipoteczna bardzo często jest mylona z kredytem hipotecznym. W rzeczywistości te dwa produkty bankowe nie mają ze sobą wiele wspólnego, przyjrzyjmy się, jaka jest różnica między nimi i kiedy tak naprawdę warto skorzystać z pożyczki jako alternatywnego źródła finansowania.

Kredyt hipoteczny Wrocław

Kredyt hipoteczny jest dobrym rozwiązaniem, jeśli brakuje Ci funduszy na zakup mieszkania lub domu albo na budowę i wykończenie domu. Wiele osób, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Wrocław decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na sfinansowanie swoich potrzeb mieszkalnych. Poznaj podstawowe informacje na temat kredytu mieszkaniowego, dowiesz się jak wygląda procedura udzielenia finansowania oraz wybierz najlepszą ofertę kredytową dopasowaną do Twoich potrzeb.

Kredyt hipoteczny – podstawowe informacje

Kredyt hipoteczny jest długoterminowym zobowiązaniem na dużą kwotę pieniężną. Jest to kredyt celowy, co oznacza że nie może być przeznaczony na dowolny cel, tak jak kredyt gotówkowy. Dzięki niemu można sfinansować potrzeby mieszkalne. Z uwagi na dużą wysokość udzielonego finansowania, uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej od instytucji bankowej wiąże się z bardziej restrykcyjnymi procedurami niż w przypadku kredytu gotówkowego. Bank chce zabezpieczyć się w razie niewypłacalności kredytobiorcy, dlatego też nie każdy będzie mógł uzyskać kredyt hipoteczny. Na otrzymanie pieniędzy mogą liczyć jedynie osoby, które spełnią warunki określone przez politykę bankową.

Na co składa się koszt kredytu hipotecznego?

Decydując się na kredyt hipoteczny każdy zdaje sobie sprawę z kosztów związanych z odsetkami za pożyczoną kwotę. Do tego mogą dochodzić koszty ubezpieczenia kredytu hipotecznego, jeśli zdecydujesz się na jego zakupienie. To jednak nie wszystko – zaciągając kredyt musisz liczyć się z kosztami, które nie dotyczą bezpośrednio kosztów związanych z kredytem, ale są niezbędne do wnioskowania o kredyt hipoteczny. Są to koszty okołokredytowe.

Rodzaj i wysokość kosztów okołokredytowych różni się w zależności od rodzaju zobowiązania – przy kredycie hipotecznym należy spodziewać się większych kosztów niż przy kredycie gotówkowym. Na koszty okołokredytowe składają się:

Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego

Specyfika kredytu hipotecznego wskazuje, że jest to kredyt, którego głównym zabezpieczeniem jest hipoteka. Nieruchomość pod hipotekę można ustanowić przez prawomocny wpis hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości.

Oprócz ustanowienia hipoteki banki mogą wymagać od klientów zastosowania dodatkowych zabezpieczeń dla spłaty kredytu hipotecznego.

Ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego może obejmować kilka polis:

Ile wynosi wkład własny kredytu hipotecznego?

Aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową niezbędne jest wpłacenie wkładu własnego. Oznacza to, że już na etapie wnioskowania kredytobiorca hipoteczny musi posiadać pewną sumę oszczędności. Wysokość wkładu jest uzależniona od wartości kredytowanej nieruchomości, gdyż wkład własny wyliczany jest procentowo.

Wkład własny do kredytu hipotecznego wynosi od 20% do 30% wartości inwestycji. Najczęściej banki decydują się na wysokość 20% inwestycji.

Jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego wybrać?

W przypadku zdecydowania się na kredyt hipoteczny można wybrać oprocentowanie stałe lub oprocentowanie zmienne. Nie zawsze jednak instytucja bankowa da Ci taki wybór.

Oprocentowanie stałe rzadko występuje przy kredytach hipotecznych, które są zazwyczaj długoterminowymi zobowiązaniami. Stałe oprocentowanie kredytu jest dostępne na krótki okres kredytowania, przykładowo na 6 lat. Tego typu oprocentowanie wiąże się z dużym ryzykiem ze strony banku w przypadku nagłym zwiększeniu stóp procentowych po udzieleniu finansowania po mniejszym oprocentowaniu. Wybór oprocentowania stałego sprawia, że kredytobiorca nie musi obawiać się podwyższenia raty kredytu, ale nie może też wnioskować o jej obniżenie w przypadku obniżenia stopy procentowej.

Znacznie częściej występuje oprocentowanie zmienne, którego wysokość może ulec wahaniom w przypadku zmiany rynkowych stóp procentowych. Przy długoterminowych zobowiązaniach, takich jak kredyt hipoteczny, ta forma oprocentowania jest preferowaną przez banki.

Co musisz przygotować, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny? Niezbędna dokumentacja.

Aby otrzymać kredyt mieszkaniowy należy przygotować pakiet dokumentów, aby procedura wnioskowania przebiegła sprawnie i szybko.

Do wniosku kredytowego należy dołączyć następujące dokumenty:

Lista dokumentów dla kredytu hipotecznego jest zależna od sytuacji dochodowej i majątkowej wnioskodawcy, dlatego też starając się o kredyt hipoteczny należy zapoznać się z regulaminem udzielania kredytów hipotecznych w danym banku. Warto przed wnioskowaniem o kredyt mieszkaniowy zapoznać się z listą wymaganych dokumentów.

Kto może otrzymać kredyt hipoteczny?

Otrzymanie kredytu hipotecznego w banku wiąże się ze spełnieniem określonych warunków. Choć polityka banków w kwestii udzielania kredytów hipotecznych jest zróżnicowana, to można wyodrębnić wiele wspólnych elementów.

Najważniejszymi kryteriami otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej są:

Bardzo ważnym kryterium otrzymania kredytu hipotecznego jest zdolność kredytowa. Bank wymaga od kredytobiorcy wystarczających dochodów na spłatę zobowiązania, aby zminimalizować ryzyko niewypłacalności kredytobiorcy. W najlepszej sytuacji są wnioskodawcy, którzy pracują na umowie o pracę i mają długi staż pracy. To zwiększa wiarygodność kredytową klienta w oczach banku i daje większe szanse na otrzymanie finansowania.

Drugim ważnym elementem jest dobra historia kredytowa klienta w rejestrach dłużników. Im masz więcej spłaconych zobowiązań w terminie, tym Twoja wiarygodność kredytowa rośnie. Natomiast zadłużenia w rejestrach BIK, KRD czy BIG praktycznie na stracie dyskwalifikują wnioskodawcę kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny i jego przeznaczenie

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny? W odróżnieniu od kredytu gotówkowego, ten rodzaj kredytu jest zobowiązaniem celowym, czyli jest przeznaczony na określony cel. Kredyt mieszkaniowy można przeznaczyć na takie cele jak:

Szybsza spłata kredytu hipotecznego – czy jest to możliwe?

Tak, można zdecydować się na szybszą spłatę kredytu mieszkaniowego. Jednakże należy mieć na uwadze fakt, że taka czynność może wiązać się z poniesieniem dodatkowej opłaty. Instytucje bankowe mogą pobierać prowizję za wcześniejszą spłatę kredytu jedynie przez pierwsze trzy lata od rozpoczęcia spłacania rat kredytu. Wysokość takiej prowizji nie może przekroczyć więcej niż 3% wysokości zaciągniętej kwoty kredytu. Po upływie trzech lat od rozpoczęcia spłaty zobowiązania wcześniejsza spłata kredytu jest darmowa.

W jakim czasie bank rozpatruje wniosek o kredyt hipoteczny?

Wraz z wnioskiem o kredyt hipoteczny należy skompletować listę wymaganych dokumentów, dotyczących nieruchomości, dochodów, hipoteki czy sytuacji majątkowej. Procedura rozpatrzenia wniosku jest zależna od samego banku. Na czas oczekiwania wpływa zainteresowanie daną ofertą kredytową. W niektórych instytucjach bankowych czeka się nawet kilka miesięcy za rozpatrzenie wniosku z powodu dużego zainteresowania ze strony klientów.

Decyzja kredytowa dokonywana przez bank jest czasochłonną czynnością. Na podstawie dokumentów, pracownik banku musi zadecydować, czy udzieli finansowania danemu wnioskodawcy. Jeśli otrzymasz decyzje kredytową, to warto negocjować jej warunki. Nie zawsze bank udzieli wnioskowanej kwoty, ale może być skłonny do pożyczenia mniejszych środków pieniężnych. Można także omówić warunki związane z oprocentowaniem kredytu – nie tylko jego wysokością, ale rodzajem oprocentowania. Warto zapoznać się również z harmonogramem spłaty oraz dostosować termin i wysokość rat do swoich potrzeb.

Jaki wpływ ma WIBOR i Libor na oprocentowanie kredytu hipotecznego?

WIBOR (Warsaw Interbank Offered Rate) stanowi referencyjną wysokość pożyczek na polskim rynku międzybankowym. Jest to istotny wskaźnik dla kredytów hipotecznych zaciągniętych w złotówkach, gdyż bezpośrednio wpływa na wysokość ich oprocentowania.

LIBOR (London InterBank Offered Rate) to odpowiednik wskaźnika Wibor w transakcjach walutowych. LIBOR w Polsce ma znaczenie przy wyznaczaniu oprocentowania kredytów hipotecznych w zagranicznych walutach takich jak frank szwajcarski, funt brytyjski, dolar amerykański, jen japoński, oraz euro. Dla kredytu w euro zamiennie używa się pojęcia EURIBOR.

WIBOR I LIBOR stanowią część stawki referencyjnej oprocentowania kredytów mieszkaniowych. Instytucje bankowe mogą aktualizować stawki referencyjne co 3 lub 6 miesięcy. Wskaźniki WIBOR i LIBOR, wpływając na wysokość stóp procentowych mają realny wpływ na wysokość oprocentowania kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych.

Kredyt hipoteczny we Wrocławiu – jaki kredyt wziąć na mieszkanie w mieście?

Ceny mieszkań we Wrocławiu należą do jednych z najdroższych na krajowym rynku nieruchomości. Atrakcyjność miasta sprawia, że za metr kwadratowy nieruchomości we Wrocławiu płaci się średnio 9 300 zł. Cena zależy między innymi od lokalizacji, standardu wykończenia oraz metrażu mieszkania. Za większy metraż zapłacisz mniej za m2 powierzchni.

Aby sfinansować zakup mieszkania lub domu we Wrocławiu warto wnioskować o kredyt hipoteczny. Rata za kredyt hipoteczny może być podobna lub nawet mniejsza niż cena za wynajem. Takie rozwiązanie jest opłacalne – po spłaceniu kredytu będziesz miał na własność mieszkanie. Ponadto, możesz zdecydować się na wcześniejszą spłatę kredytu, jeśli chcesz szybciej pozbyć się zobowiązania, a masz na koncie dostępne środki.

Najlepsze kredyty hipoteczne w 2022

Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę bankową warto zapoznać się z rankingiem kredytów hipotecznych w serwisach finansowych. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób zapoznasz się z najlepszymi ofertami kredytów mieszkaniowych. W rankingach dostępne są najważniejsze informacje dotyczące danej oferty kredytowej: wysokość wkładu własnego, RRSO, wysokość oprocentowania, marża, prowizja banku.

Aby porównać konkretny kredyt bankowy w kilku instytucjach należy wpisać kwotę kredytu i okres kredytowania. Na podstawie tych danych serwis automatycznie dobiera najkorzystniejsze oferty banków.

Przedstawiamy ranking kredytów hipotecznych na 300 000 zł z okresem kredytowania 30 lat.

Kredyt mieszkaniowy Santander Bank Polska:

Kredyt hipoteczny BNP Paribas:

Megahipoteka Alior Bank:

Kredyt hipoteczny Bank Pekao:

Ekspert kredytowy Wrocław

Umów się na bezpłatne spotkanie!

Kredyt hipoteczny Wrocław
z Multikredyt.pl

Oceń nas!

4,8 (4636 ocen)