Kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania to wygodne rozwiązanie, które pozwala na wykonanie wszelkich prac potrzebnych do wykończenia wnętrza całej nieruchomości i nie tylko. Warto jednak wiedzieć, jakie wymogi stosują banki wobec osób wnioskujących o taką formę finansowania. Zobowiązanie tego typu pozwala na przyśpieszenie prac remontowych oraz terminu przeprowadzki do nowego lokum. Czy jednak kredyt hipoteczny na remont to dobra decyzja? Jakie oferty warto rozważyć? Sprawdź!
Aspekty prawne związane z nieruchomością, spędzają sen z powiek wielu osobom, które muszą zmierzyć się z nabyciem mieszkania. Z jednej strony własne lokum to spełnienie marzeń, z drugiej strony duży stres i mnóstwo formalności.
Cel analizy cech każdego klienta kredytowego ma jeden, podstawowy cel. Jest nim sprawdzenie wiarygodności finansowej kredytobiorcy. W terminologii bankowej taka analiza jest nazywana oceną scoringową i polega na sprawdzeniu statusu finansowego, prywatnego i zawodowego kredytobiorcy.
Zdolność kredytowa to najkrócej rzecz ujmując, maksymalna kwota, na jaką możemy liczyć, ubiegając się o kredyt. Bank podejmując decyzję o przyznaniu kredytu, analizuje najpierw naszą zdolność do terminowej spłaty raty kredytu. Bank musi być pewien, że klient da radę spłacić nie tylko kapitał kredytu, ale również naliczone odsetki. Jak to się odbywa?
Sprawdziłeś swoją zdolność kredytową i doszedłeś do wniosku, że nie jest wystarczająca do zrealizowania celu, jaki sobie założyłeś. Zależy ci na większym kredycie i zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby poprawić swoją zdolność kredytową. Przedstawimy Ci zatem kilka metod, które pozwolą Ci na zwiększenie Twojej zdolności kredytowej.
Zdolność kredytowa to jedno z podstawowych pojęć funkcjonujących na rynku finansowym. Zdolność kredytowa jest wyliczana i analizowana przez banki w procesie pozyskiwania kredytu lub pożyczki.